generalinė aibė

generalinė aibė
generalinė aibė statusas T sritis biomedicinos mokslai apibrėžtis Epidemiologiniuose tyrimuose 1) ↑populiacija; 2) objektų visuma (pvz., visi šalies gydytojai, pirminės sveikatos priežiūros centrai, mokyklos, miestai, gyvenvietės ir kt.). Laikoma, kad generalinės aibės elementų yra gana daug arba jie nesuskaičiuojami. Apie generalinės aibės savybes sprendžiama ištyrus ↑reprezentatyviąją ↑imtį, sudarytą iš generalinės aibės objektų. atitikmenys: angl. general set šaltinis Pagrindinės epidemiologijos sąvokos : mokomasis žodynas / Kauno medicinos universitetas ; [sudarytojas Vilius Grabauskas ; parengė Jūratė Klumbienė, Janina Petkevičienė, Abdonas Tamošiūnas, Vilius Grabauskas, Irena Misevičienė, Žemyna Milašauskienė, Žilvinas Padaiga, Linas Šumskas, Apolinaras Zaborskis, Stanislova Domarkienė, Juozas Dudzevičius]. – Kaunas : KMU Spaudos ir leidybos centro l-kla, 2001

Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas). 2015.

Look at other dictionaries:

  • general set — generalinė aibė statusas T sritis biomedicinos mokslai apibrėžtis Epidemiologiniuose tyrimuose 1) ↑populiacija; 2) objektų visuma (pvz., visi šalies gydytojai, pirminės sveikatos priežiūros centrai, mokyklos, miestai, gyvenvietės ir kt.). Laikoma …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • imtis — statusas T sritis biomedicinos mokslai apibrėžtis 1) iš ↑populiacijos tyrimui atrinktų individų grupė; 2) iš ↑generalinės aibės tyrimui atrinktų objektų poaibis. Imtis gali būti atsitiktinė arba neatsitiktinė ir reprezentatyvioji arba… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • sample — imtis statusas T sritis biomedicinos mokslai apibrėžtis 1) iš ↑populiacijos tyrimui atrinktų individų grupė; 2) iš ↑generalinės aibės tyrimui atrinktų objektų poaibis. Imtis gali būti atsitiktinė arba neatsitiktinė ir reprezentatyvioji arba… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • population — populiacija statusas T sritis biomedicinos mokslai apibrėžtis Tiriamųjų objektų ↑generalinė aibė, iš kurios sudaroma ↑imtis. Objektai gali būti ne tik žmonės, bet ir institucijos, medicinos dokumentai ir kt. atitikmenys: angl. population šaltinis …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • populiacija — statusas T sritis biomedicinos mokslai apibrėžtis Tiriamųjų objektų ↑generalinė aibė, iš kurios sudaroma ↑imtis. Objektai gali būti ne tik žmonės, bet ir institucijos, medicinos dokumentai ir kt. atitikmenys: angl. population šaltinis Pagrindinės …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

Share the article and excerpts

Direct link
Do a right-click on the link above
and select “Copy Link”